PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : η γεννηση του cockatiel μου και η αναπτυξη του

NaRkIssA
05-12-2009, 21:46
Το λενε Pepe και γεννηθηκε στις 21/11/2009.Οι ημερες εκκολαψης ήταν 20.Η διατροφη των γονιων του ηταν αυθονα φρουτα ,λαχανικα, αυγοτροφη, συμπληρωμα ασβεστιου , φρεσκο βρασμενο αβγο και σουπιοκοκκαλο.Οταν γεννηθηκε το αυγο η διατροφη περιοριστηκε μονο σε σπορους και σουπιοκοκκαλο.Δυο μερες πριν την γεννηση προσθεσα στην διατροφη τους ξανα φρεσκο αβγο και αυγοτροφη.Τωρα που ειναι 15 ημερων το μικρο θα τους δωσω και λίγο μηλαρακι.Το ταϊζουν εναλλαξ.

Μπορω να πω οτι την φροντιδα του την ειχε περισσοτερο ο Cocka παρα η Chika.Στην αρχη κοιμοταν κατω απο τον μπαμπα του συνηθως, τωρα που μεγαλωσε αρκετα και δεν χωραει απο κατω του πλεον , βολευεται αναμεσα τους και ετσι το κρατανε ζεστο.Τις νυχτες εχω παντα αναμενο ενα λαμπακι νυκτος ετσι ωστε να μπορουν να το ταϊζουν και την νυχτα μια και μοιαζει με τα ανθρωπινα μωρακια που ξυπνανε καθε τοσο για να φανε.

Σας εχω και φωτογραφιες με την αναπτυξη του

maria ps
05-12-2009, 23:24
πολύ ωραίο το χρονικό ευχαριστούμε Σοφία, τέλεια εμπειρία!!

NaRkIssA
05-12-2009, 23:53
ευχαριστω Μαρια.Θα εχει και συνεχεια :mrgreen:

Dream Syndicate
05-12-2009, 23:57
ευχαριστω Μαρια.Θα εχει και συνεχεια :mrgreen:
Σοφία γίνε όσο πιο αναλυτική μπορείς θα χρησιμεύσει το ποστ σου σε μέλη που θα ρωτούν πάνω στην αναπαραγωγή των κοκατιλ.

vagelis76
06-12-2009, 00:06
Επειδή δεν έχω γνώσεις αλλα μου έκανε εντύπωση που σταματησες τα φρούτα οσο ταϊζαν το μωρό.
Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που το έκανες?

ΑΓΓΕΛΟΣ2
06-12-2009, 00:43
να τον χαιρεσε!!!
ελπιζω καποια στιγμη να ξανααποκτησω και εγω καποιο-καποια ζευγαρια κοκατιλ και να χαιρομαι μωρακια!!!

συμβουλη....ποολλεεεεες φωτγραφιες...δεν θα καταλαβεις για ποτε θα μεγαλωσει...

NaRkIssA
06-12-2009, 00:56
οκ λοιπον :mrgreen: .Ας γινω πιο αναλυτικη.
Η καλυτερη εποχη για ζευγαρωμα cockatiel ειναι απο Αυγουστο ως και Σεπτεμβρη .Γενναν απο 2 εως και 5 αβγα που η εκκολαψη τους κραταει απο 19 ως και 21 μερες.Οταν εβαλα την φωλια παρατηρησα αλαγη της συμπεριφορας τους.Αρχικα ο αρσενικος αρχισε να την περιεργαζετε εξωτερικα.μετα μπηκε μεσα και απο οτι καταλαβα αρχισε να τσεκαρει και μεσα αν ολα ειναι ενταξη.Στον πατο της φωλιας ειχα βαλει ροκανιδι.Προστατευει τα αβγα ωστε να μην κυλανε εδω και εκει.Μετα μπηκε και η θυληκια μου.Μπαιναν ολο και πιο συχνα μεσα οποτε καποια στιγμη βγαιναν εξω μονο για φαγητο.Μεχρι που ηρθε και το αβγουλακι. :mrgreen:
Πριν να ερθει το αβγο εκανα διατροφικη προετοιμασια στα πουλια ωστε να μπορουν να ανταπεξελθουν στις αναγκες μιας γεννας.Πρεπει να ειναι πλουσια σε ασβεστιο.Το Βρασμενο φρεσκο αυγο ειναι καλη επιλογη.Εγω το εδινα κομμενο στη μεση μαζι με το τσοφλι αλλα δεν το αφηνα πανω απο 2 ωρες γιατι αλλοιώνεται πολυ ευκολα και μπορει να γινει πολυ επικινδυνο για τα πουλια.Πλουσιο σε ασβεστιο ειναι και το σουπιοκοκκαλο.Υπαρχει βεβαια και συμπληρωμα ασβεστιου στο εμποριο.Η αυγοτροφη ειναι επισης μια καλη λυση αρκει να ειναι φρεσκια οποτε καλο ειναι να ειστε σιγουροι απο που θα την αγορασετε.
Εκτος απο ασβεστιο τα πουλια πρεπει να περνουν και βιταμινες, που μπορουν να βρουν σε φρουτα και λαχανικα.Εγω εκανα ενα "σουβλακι" με κομματια φρεσκων λαχανικων καθε μερα οπως καροτο μηλο αχλαδι πορτοκαλι λαχανο.Φροντιζα να ειναι καλα πλυμενα.
Οταν γεννηθηκε το αβγο η διατροφη τους περιοριστηκε μονο σε σπορους και σουπιοκοκκαλο.Και λιγο συμπληρωμα ασβεστιου ειναι καλο για να προστατεψετε την θυληκια απο τυχον ελειψη μιας και δεν ξερουμε ποσα αβγα θα γεννησει.Δυο μερες πριν "σκασει" το αβγο εμπλουτισα την διατροφη τους παλι με αβγοτροφη.Οχι ομως λαχανικα.Επειδη το μικρο τρωει οτι και οι γονεις του - μια και αυτοι το ταϊζουν- τα φρουτα και τα λαχανικα ειναι νωρις ακομα να μπουν στην διατροφη του.Μετα τις 15 μερες νομιζω οτι μπορειτε να δωσετε λιγο μηλαρακι στους γονεις.Εγω ετσι θα κανω αυριο μια και το Pepe μου αυριο γινεται 16 ημερων.
Μικρο τρωει πολλες φορες το 24ωρο οπως και τα ανθρωπινα μωρακια.Τρωει και τις νυχτερινες ωρες.Φροντιστε η φωλια να ειναι σε καποια ησυχη γωνια στο σπιτι ωστε να ξεκουραζονται και οι γονεις και τα μικρα.Το βραδυ καλο ειναι να εχετε ενα λαμπακι νυκτος ωστε οι γονεις να μπορουν να τα ταιζουν με ασφαλεια.
Ειναι απιστευτο το ποσο αλαζει μερα με την ημερα.Μετα τις 15 μερες μπορειτε να τα περνετε για 10 λεπτα στα χερια σας και να τα μιλατε καθε μερα ωστε να σας συνηθισουν.Τα cockatiel ειναι πολυ παιχνιδιαρικια ρατσα και μπορειτε να τα μαθετε να σφυριζουν τραγουδια να χορευουν ακομα και να μιλανε καμια φορα (αναλογα τον χαρακτηρα του καθε πουλιου).
Η εμπειρια ηταν καταπληκτικη και μου αλλαξε ολη μου τη ζωη.Γιατι οχι και την δικη σας? :mrgreen:
Καλες γιορτες σε ολους

NaRkIssA
06-12-2009, 01:01
Επειδή δεν έχω γνώσεις αλλα μου έκανε εντύπωση που σταματησες τα φρούτα οσο ταϊζαν το μωρό.
Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που το έκανες?

υπαρχει κινδυνος να πιασει διαρροια το μικρο και να το χασεις.ειναι πολυ ευαισθητα

NaRkIssA
06-12-2009, 01:03
να τον χαιρεσε!!!
ελπιζω καποια στιγμη να ξανααποκτησω και εγω καποιο-καποια ζευγαρια κοκατιλ και να χαιρομαι μωρακια!!!

συμβουλη....ποολλεεεεες φωτγραφιες...δεν θα καταλαβεις για ποτε θα μεγαλωσει...

ειπα να μην τα πολυενοχλω τον πρωτο καιρο με φωτογραφικες μηχανες.Τωρα που ξεπεταχτηκε το μικρο θα σας ταραξω στις φωτογραφιες :mrgreen:

douke-soula
06-12-2009, 10:03
μπραβο Σοφια ανταμοιφθηκαν οι κοποι σου
και οι προσπαθειες του cocka και της chika
και αυτο το μωρο πια μερα με την μερα αλλαζει
σαν να ειναι αλλο μωρο φαινεται :D :D :D
να τα χαιρεσαι και να καμαρωσεις το πεπε.......
ιδιο με τον πατερα του :lol: :lol: :lol: :lol:

NaRkIssA
06-12-2009, 10:31
μπραβο Σοφια ανταμοιφθηκαν οι κοποι σου
και οι προσπαθειες του cocka και της chika
και αυτο το μωρο πια μερα με την μερα αλλαζει
σαν να ειναι αλλο μωρο φαινεται :D :D :D
να τα χαιρεσαι και να καμαρωσεις το πεπε.......
ιδιο με τον πατερα του :lol: :lol: :lol: :lol:

ιδιο ..ιδιο... ευχαριστω πολυ :mrgreen:
περιμενω φωτογραφιες του ναμ ναμ... μην ξεχνιομαστε!!! :lol:

fotis_k
06-12-2009, 15:46
Nα σου ζησει Σοφια.

Φαινεται οτι θα βγαλει πολλες περλες στο φτερωμα του.Ανυπομονω να δω πως θα γινει! :D

NaRkIssA
06-12-2009, 16:40
Nα σου ζησει Σοφια.

Φαινεται οτι θα βγαλει πολλες περλες στο φτερωμα του.Ανυπομονω να δω πως θα γινει! :D

Εγω να δεις πως ανυπομονωωωωωω!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

StaVr0sSS
08-12-2009, 00:32
Κουκλι ειναι Δημητρα το μικρο..
Ευχομαι γρηγορα και στο κλαρι..

NaRkIssA
08-12-2009, 02:15
Κουκλι ειναι Δημητρα το μικρο..
Ευχομαι γρηγορα και στο κλαρι..

Νασε καλα γλυκιε μου αλλα το ονομαμου ειναι Σοφια :lol:

NaRkIssA
08-12-2009, 19:50
συνεχιζω να σας διχνω φωτογραφιες απο την αναπτυξη του μικρου μου Pepe :mrgreen: αλλαζει μερα με την ημερα το χρυσο μου

douke-soula
09-12-2009, 16:40
κοιτα το πως στεκεται και καμαρωνει :D :D
και δεν μπορω να πω και λοφιο και ουρα τελεια :lol: :lol:

NaRkIssA
09-12-2009, 19:38
Ειμαστε cockatiel ...ενταξει??????
Και ουρα εχομεν ΚΑΙ λοφιο εχομεν
Και μοιαζουμε και τον μπαμπαμας
Και αμα λαχει καινουμε και μανούρα στο μαγαζί αμα δεν μας ταϊσουν στην ώρα μας....
πςςςςςς
:mrgreen: :lol: :mrgreen:

StaVr0sSS
09-12-2009, 23:42
Αυτο που με τρελαινει στα κοκατιλ σε αυτην την ηλικια ειναι το λοφιακι τους..
Ειναι πραγματικα πανεμορφο..!!
Να σου ζησει..;)

NaRkIssA
10-12-2009, 09:03
Αυτο που με τρελαινει στα κοκατιλ σε αυτην την ηλικια ειναι το λοφιακι τους..
Ειναι πραγματικα πανεμορφο..!!
Να σου ζησει..;)

χαχαχα Σταυρο γιαυτο το τσουλουφι , περιμενε λαος χχαχαχα
ειναι θεϊκο

NaRkIssA
11-12-2009, 15:24
το πεπε μου 21 ημερων...στην γνωστη αγαπημενη του καρεκλα :mrgreen:

StaVr0sSS
11-12-2009, 23:33
Χαχαχα το πως ταιριαζει με το λεοπαρ δεν λεγεται... :lol: :lol: :lol:
Να σου ζησει..
Ομορφαινει και παει...!!!

Niva2gr
11-12-2009, 23:37
Φοβερό! Μεγαλώνει μέρα με τη μέρα! Σαν να κιτρινίζει μου φαινεται!

NaRkIssA
12-12-2009, 05:05
Χαχαχα το πως ταιριαζει με το λεοπαρ δεν λεγεται... :lol: :lol: :lol:
Να σου ζησει..
Ομορφαινει και παει...!!!

το μωρο μου του αρεσει το ανιμαλ πριντ :mrgreen: :lol:

NaRkIssA
12-12-2009, 05:07
Φοβερό! Μεγαλώνει μέρα με τη μέρα! Σαν να κιτρινίζει μου φαινεται!

ναι εχει πολλα κιτρινα φτερακια.ετσι ηταν ο κιμπα?

fotis_k
12-12-2009, 12:55
Πωπω...απιστευτα ομορφο γινεται.

Το μονο "προβληματακι" ειναι που ειναι λιγο μαδημενο στην πλατουλα του αλλα μην σε ανυσηχει.Το κανουν πολυ συχνα αυτο τα κοκατιλ...Ακομα και το δικο μου ζευγαρι το κανει που πιστευω πως ειναι σχεδον αριστοι γονεις.

douke-soula
12-12-2009, 19:48
το πεπε αρχισε να γινεται ανθρωπακι εεεεε :oops: :oops:
παπαγαλακι ηθελα να πω :D :D
Φωτη εννοεις οτι δεν εχει βγαλει πουπουλα ακομα
στην πλατη γιατι το πειραζουν οι γονεις του;
το τσιμπανε δηλαδη;

NaRkIssA
12-12-2009, 19:57
Πωπω...απιστευτα ομορφο γινεται.

Το μονο "προβληματακι" ειναι που ειναι λιγο μαδημενο στην πλατουλα του αλλα μην σε ανυσηχει.Το κανουν πολυ συχνα αυτο τα κοκατιλ...Ακομα και το δικο μου ζευγαρι το κανει που πιστευω πως ειναι σχεδον αριστοι γονεις.

Φωτη στην πλάτη του πέπε τωρα φυτρώνουν τα πρωτα φτερα.δεν τα εχουν πειράξει οι γονείς του.Ετσι ειναι και η κοιλίτσα του.Αν τα βγάζαν οι γονέις θα τα εβρισκα στη φωλεια.

Σουλα και λίγα λες... σαν ανθρωπος..του μιλαω και με κοιτάει μεσα στα ματια. :mrgreen:

NaRkIssA
12-12-2009, 21:50
ειναι απιστευτο ..... :D ειναι το ξωτικο των χριστουγγενων μου .... :mrgreen:

fotis_k
13-12-2009, 12:46
Σοφια δεν του τα τραβανε αλλα του τα κοβουν απο την ριζα 100%.Σε αυτη την ηλικια θα ειχε κανονικα φτερα.Βγαινουν ολα μαζι σε ολο το σωμα και οχι ανα διαστηματα.Οι ριζες που βλεπεις ειναι κομμενες ριζες οι οποιες θα πεσουν σε λιγο καιρο και μετα θα βγουν κανονικα τα νεα φτερα.

NaRkIssA
13-12-2009, 14:09
Σοφια δεν του τα τραβανε αλλα του τα κοβουν απο την ριζα 100%.Σε αυτη την ηλικια θα ειχε κανονικα φτερα.Βγαινουν ολα μαζι σε ολο το σωμα και οχι ανα διαστηματα.Οι ριζες που βλεπεις ειναι κομμενες ριζες οι οποιες θα πεσουν σε λιγο καιρο και μετα θα βγουν κανονικα τα νεα φτερα.

το γυριζουν και αναποδα μηπως? :haha: ελεος..... ουτε κατω απο την κοιλια του εχει...

Niva2gr
13-12-2009, 21:58

Σοφία, έχει φοβερή φάτσα!
Πάντως έχω την αίσθηση οτι θα βγει αρσενικό, γιατί έχει πολύ κίτρινο.

alexandr0s
13-12-2009, 22:04
Eίναι φοβερό αυτό που ζείς με αυτό το μικροσκοπικό πλασματάκι..κάθομαι και ανοίγω τις φωτογραφίες ξανά και ξανά και βλέπω τις αλλαγές του..να σου ζήσει και να είναι πάντα γερό :biiiggrin:

NaRkIssA
13-12-2009, 22:17

Σοφία, έχει φοβερή φάτσα!
Πάντως έχω την αίσθηση οτι θα βγει αρσενικό, γιατί έχει πολύ κίτρινο.

θα το ηθελα. τα αρσενικά ειναι πιο δραστηρια αποσο ξερω :P

NaRkIssA
13-12-2009, 22:23
Eίναι φοβερό αυτό που ζείς με αυτό το μικροσκοπικό πλασματάκι..κάθομαι και ανοίγω τις φωτογραφίες ξανά και ξανά και βλέπω τις αλλαγές του..να σου ζήσει και να είναι πάντα γερό :biiiggrin:

αλλο να σας το περιγραφω και αλλο να το ζειτε.σημερα επαιζε με το δαχτυλο μου οπως εκανε ο μπαμπας του μικρος. με αναγνωριζει πλεον και ζηταει τα χαδια μου , βαζει το κεφαλακι του αναμεσα στα δακτυλα μου για να το χαϊδεψω.του μιλαω και με κοιταει μεσα στα ματια σαν να καταλαβενει τι του λεω.Νιωθω σαν να απεκτησα εγω η ιδια μωρο :oops: το λατρευω!

Niva2gr
13-12-2009, 22:26
Η ενεργητικότητα έχει να κάνει με τον χαρακτήρα περισσότερο, παρά με το φύλο. Όμως νομίζω οτι τα αρσενικά είναι πιο τσαχπίνικα γενικώς.

alexandr0s
13-12-2009, 22:27
Η αγάπη είναι το μοναδικό συναίσθημα το οποίο μεταδίδεται παντού ακόμα και χωρίς τη βοήθεια των λέξεων..και η αγάπη σου βοηθάει αυτό το μωρό να μεγαλώσει και να είναι ένα υγιές και ευτυχισμένο πουλάκι :welldone:

NaRkIssA
13-12-2009, 22:37
Η αγάπη είναι το μοναδικό συναίσθημα το οποίο μεταδίδεται παντού ακόμα και χωρίς τη βοήθεια των λέξεων..και η αγάπη σου βοηθάει αυτό το μωρό να μεγαλώσει και να είναι ένα υγιές και ευτυχισμένο πουλάκι :welldone:

σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια. θα του δωσω ενα φιλακι εκ μερους σου το βραδυ :P

fotis_k
13-12-2009, 22:54

το γυριζουν και αναποδα μηπως? :haha: ελεος..... ουτε κατω απο την κοιλια του εχει...

Ελπιζω πως το μηνυμα σου δεν ειναι ειρωνικο!!!Παντως ειτε το πιστευεις ειτε οχι ετσι ειναι.Αμα το γυρνανε και αναποδα μπορεις να ρωτησεις και τους γονεις του. :ghost:

NaRkIssA
13-12-2009, 23:10
[quote="fotis_k":8kb6ob7y]Σοφια δεν του τα τραβανε αλλα του τα κοβουν απο την ριζα 100%.Σε αυτη την ηλικια θα ειχε κανονικα φτερα.Βγαινουν ολα μαζι σε ολο το σωμα και οχι ανα διαστηματα.Οι ριζες που βλεπεις ειναι κομμενες ριζες οι οποιες θα πεσουν σε λιγο καιρο και μετα θα βγουν κανονικα τα νεα φτερα.

Ελπιζω πως το μηνυμα σου δεν ειναι ειρωνικο!!!Παντως ειτε το πιστευεις ειτε οχι ετσι ειναι.Αμα το γυρνανε και αναποδα μπορεις να ρωτησεις και τους γονεις του. :ghost:[/quote:8kb6ob7y]

φωτη δεν θα συνεχισω αλλο αυτην την συζητηση.Πιστευε οτι νομιζεις.Δεν ειμαι υποχρεωμενη να συμφωνισω μαζι σου .Προσπαθησε να μην εισαι τοσο ισχυρογνωμων σε ολα.Δεν κανει καλο

fotis_k
13-12-2009, 23:18
φωτη δεν θα συνεχισω αλλο αυτην την συζητηση.Πιστευε οτι νομιζεις.Δεν ειμαι υποχρεωμενη να συμφωνισω μαζι σου .Προσπαθησε να μην εισαι τοσο ισχυρογνωμων σε ολα.Δεν κανει καλο

Για χιλιοστη φορα παρεξηγεισαι!πολυ περιεργο..

Δεν ειμαι ισχυρογνωμων απλα σου εξηγω κατι που το εχω παθει κι εγω κι ειναι πολυ συχνο φαινομενο!

http://petbirds.gr/forum/t15654/ δες αυτο.

Niva2gr
13-12-2009, 23:25
[warning:3et9vjf1]Παιδιά, έγινε μιά παρεξήγηση λόγω γραπτού λόγου, και τελείωσε η υπόθεση. Δεν υπάρχει λόγος για συνέχεια. Καλό είναι να θυμόμαστε όταν γράφουμε οτι το ύφος μας μπορεί να παρεξηγηθεί, γιατί ο γραπτός λόγος είναι περιοριστικός εκφραστικά σε σχέση με τον προφορικό. Δεν υπάρχει λόγος να γινόμαστε αγενείς, αλλά και να ξεθάβουμε παλιές συζητήσεις.
Το θέμα αυτό τελειώνει εδώ. Μαρακαλώ να συνεχίσουμε με την αρχική συζήτηση.[/warning:3et9vjf1]

NaRkIssA
15-12-2009, 16:00
κι ομως...ειναι το Pepe 25 ημερων :lol:

Evie
15-12-2009, 16:07
τι κουκλάκι!! και κομπιουτεράς, θα κανει τσατ μαζί μου σήμερα; χιχι! ;-)

alexandr0s
15-12-2009, 17:50
Aυτό το Pepe είναι πανέμορφο μωρό.. "fullyhappy"

NaRkIssA
15-12-2009, 18:22
Aυτό το Pepe είναι πανέμορφο μωρό.. "fullyhappy"

γιατι να το κρυψομεν αλλωστε ?απο αβγο ακομα ξεχωριζε :lol: :lol:

douke-soula
15-12-2009, 22:08
παραμεγαλωσε εχει και ουρα και λοφιο
και κοκκινησαν και οι μαγουλιτσες του "fullyhappy" :lol: :lol:

NaRkIssA
17-12-2009, 22:45
Το πέπε μου 27 ημερων.ζαχαρωτο....Πηραμε του μπαμπα το τσουλουφι χιχιχιχιχιιχχι

Niva2gr
18-12-2009, 00:12
Φοβερό το Πεπάκι! Πάντως εμένα Πεπάκος μου φαίνεται! Μιά συμβουλή: Όταν έρθει η εποχή της πρώτης πτερόρροιας κράτα όσα περισσότερα πούπουλα μπορείς! Δεν πρόκειται να ξαναβγάλει ποτέ τα ίδια!

NaRkIssA
18-12-2009, 00:46
να τα κρατησω για ενθυμιο εννοεις? :lol:
χαχα δεν το σκεφτηκα αυτο
θα κρατησω :P

douke-soula
18-12-2009, 14:00
εννοεις οτι δεν εχεις φτιαξει ακομα baby album
στο μωρο;να βαλεις τις φωτο το προγραμμα διατροφης
τις ωρες που κοιμαται τα φτερακια του τα νυχακια του τα δοντακια του;
Σοφια θα σε μαλωσω :haha: :haha: :haha:
το λοφιο το χτενιζεις και στεκεται ετσι γιατι
με τοσα φιλια θαπρεπε να ειναι κολλημενο στο κεφαλι του :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

NaRkIssA
18-12-2009, 15:43
εννοεις οτι δεν εχεις φτιαξει ακομα baby album
στο μωρο;να βαλεις τις φωτο το προγραμμα διατροφης
τις ωρες που κοιμαται τα φτερακια του τα νυχακια του τα δοντακια του;
Σοφια θα σε μαλωσω :haha: :haha: :haha:
το λοφιο το χτενιζεις και στεκεται ετσι γιατι
με τοσα φιλια θαπρεπε να ειναι κολλημενο στο κεφαλι του :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

χαχαχαχαχα απαραδεκτη ειμαι απαραδεκτη :haha:

NaRkIssA
20-12-2009, 11:13
εχω γεννεθλια σημερα.Εκλεισα ενα μηνα ζωης χιχιχι

StaVr0sSS
20-12-2009, 11:55
Χρονια σου πολλα μικρουλι...
Κουκλακι εισαι...;)

douke-soula
20-12-2009, 12:52
xaxaxa ενηλικιωθηκε το μωρο :lol: :lol:
βγηκε απο την φωλια;

NaRkIssA
20-12-2009, 13:13
xaxaxa ενηλικιωθηκε το μωρο :lol: :lol:
βγηκε απο την φωλια;

ναι αρχισε και βγαινει δειλα-δειλα. :party: βολταριζει και με τον μπαμπα του στο κρεβατι μου. :lovebird: :lol: :lol:

Evie
20-12-2009, 13:21
εχω γεννεθλια σημερα.Εκλεισα ενα μηνα ζωης χιχιχι
Είσαι όμορφο σαν μπιμπελό Πεπε και σε θαυμάζουμε . Πολύχρονο να γίνεις!

Niva2gr
21-12-2009, 15:45
Πολύχρονο Πεπάκι!

Βλέπω σε ακριβώς έναν χρόνο Σοφία να κάνεις κανονικό πάρτυ γενεθλίων!

NaRkIssA
21-12-2009, 19:34
[quote="Niva2gr"]Πολύχρονο Πεπάκι!

Βλέπω σε ακριβώς έναν χρόνο Σοφία να κάνεις κανονικό πάρτυ γενεθλίων![/quote

κανονικα ... με τουρτιτσα και κερακια και τραγουδακι στο τελος χαχαχαχαχαχα!!
το νινι μουυυυυ

douke-soula
21-12-2009, 21:42
γενεθλια στο πεπε μονο με .......τουρτιτσα
ΤΟΥΡΤΑΡΑ να λες και λιγο ειναι :lol: :lol: :lol:

NaRkIssA
22-12-2009, 11:50
γενεθλια στο πεπε μονο με .......τουρτιτσα
ΤΟΥΡΤΑΡΑ να λες και λιγο ειναι :lol: :lol: :lol:

σκεφτομαι αντι για στολιδια στην τουρτα να βαλω τα cockatiel μου επανω.τα μπιμπελα μου. :lol:

NaRkIssA
23-12-2009, 10:16
Το πέπε σημερα ειναι 33 ημερων και εκανε την πρωτη του πτηση.πεταξε απο το κλουβι και ηρθε σε μενα που καθομουν στο κρεβατι.Δεν εδωσα προσοχη γιατι στην αρχη νομιζα οτι ηταν ο cocka.Φανταστειτε την εκπληξη μου μολις ειδα το Pepe.Eχει γινει πολυ δραστηριο.Του αρεσει να καθεται μαζι μου να παιζει με τα δαχτυλιδια μου η με το παιχνιδακι που του εφτιαξα.Ειναι φτιαγμενο απο γερα σχοινακια με κομπους και χρωματιστα μεγαλα κουμπια.Ειναι ξετρελαμενο μαζι του,το δαγκωνει το τραβαει του τραγουδαει ποτε-ποτε. :lol: :lovebird:

douke-soula
23-12-2009, 11:36
βρε βρε το πεπε ιπταμενος ολλανδος μας προεκυψε :lol: :lol:
και τι ωραιο παιχνιδακι!!!!μπραβο Σοφια !!!μπραβο πεπε
(σκεφτομαι τα κοκατιλ πανω στην τουρτα και
λεω αν ειμαι εκει θα τα καθαρισω εγω............
με το στομα να εχω μια πολλη καλη δικαιολογια
να τα λιωσω στα φιλια :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )

NaRkIssA
23-12-2009, 11:53
[quote="douke-soula"]βρε βρε το πεπε ιπταμενος ολλανδος μας προεκυψε :lol: :lol:
και τι ωραιο παιχνιδακι!!!!μπραβο Σοφια !!!μπραβο πεπε
(σκεφτομαι τα κοκατιλ πανω στην τουρτα και
λεω αν ειμαι εκει θα τα καθαρισω εγω............
με το στομα να εχω μια πολλη καλη δικαιολογια
να τα λιωσω στα φιλια :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: )[/quot

χαχαχαχαχαχ σε φανταζομαι σουλα χαχαχαχαχαχα :haha: :haha: ευκαιρια ψαχνεις
να τα αρπαξεις.χαχαχα
Ειναι καμικαζι το μικρο...

StaVr0sSS
23-12-2009, 14:03
Κουκλακιι..
;-) ;-)

mpikis
12-01-2010, 20:01
ΠΩΩΩΩΩΩ ..κιαλλο βρωμοπουλο???Να σου ζήσει!!Εινια κατπληκτικα πουλία...αν εκανες και ταισματα εσυ..τότε να εβλεπες πώς θα σε κοιτουσε...σα φαγητο...χαχαχαχα!τωρα εισαι απλα μια χαζομαμα...!!να το χαιρεσαι και να μας δειχνεις φωτο...τα πουλια αυτα δε τα ειχα σε μεγαλη υποληψη..αλλα μονιμως με εντυπωσιαζουν πλεον.....τα λατρευω!!!

NaRkIssA
12-01-2010, 22:22
ΠΩΩΩΩΩΩ ..κιαλλο βρωμοπουλο???Να σου ζήσει!!Εινια κατπληκτικα πουλία...αν εκανες και ταισματα εσυ..τότε να εβλεπες πώς θα σε κοιτουσε...σα φαγητο...χαχαχαχα!τωρα εισαι απλα μια χαζομαμα...!!να το χαιρεσαι και να μας δειχνεις φωτο...τα πουλια αυτα δε τα ειχα σε μεγαλη υποληψη..αλλα μονιμως με εντυπωσιαζουν πλεον.....τα λατρευω!!!

εγω το ταιζω τωρα και με βλεπει σαν την μαμα του .ειναι "γαντζομενο" επανω μου μονιμος :lol:
ειναι καταπληκτικα τα κοκατιελ.Τα λατρευω :bunny: :party:

Dream Syndicate
12-01-2010, 22:54

εγω το ταιζω τωρα και με βλεπει σαν την μαμα του .ειναι "γαντζομενο" επανω μου μονιμος :lol:
Μπράβο Σοφία και το είχα στο νού μου.Τρώει καθόλου μόνο του;

NaRkIssA
12-01-2010, 23:16

Μπράβο Σοφία και το είχα στο νού μου.Τρώει καθόλου μόνο του;

Κωστα οχι δεν τρωει μονο του.Το ταιζω 3 φορες την ημερα.μια στις 7 πριν παω στη δουλεια μια το μεσημερι και μια το βραδυ.του εχω βαλει τροφη στο κλουβι αλλα δεν βλεπω να τρωει και με προβληματιζει.αναμεσα στα δυο γευματα μεσολαβουν ωρες οποτε νομιζω οτι πειναει αρκετα ωστε αυτο να τον αναγκασει να δοκιμασει την τροφη.Δεν αναγνωριζει πλεον τους γονεις του ουτε αυτοι δειχνουν να ενδιαφερονται.τους εχω σε χωριστα κλουβια με οπτικη επαφη τα πουλια.να βλεπει τους γονεις πως τρωνε και ισως τους μιμηθει. :waiting: υπαρχει κατι αλλο που μπορω να κανω?

Dream Syndicate
12-01-2010, 23:56
Καταρχάς μην αγχώνεσαι,είναι τεσσάρων εβδομάδων και κάτι οπότε έχεις χρόνο ακόμα.Ο απογαλακτισμός ξεκινάει συνήθως από την έβδομη εβδομάδα χωρίς αυτό να είναι πάντα ο κανόνας,κάθε πουλί έχει το χρόνο του μπορεί να πάρει και οκτώ η εννέα εβδομάδες.Να του βάλεις διάφορα πραγματάκια σε ένα πιατάκι στο κλουβί του έτσι ώστε να μπορείς να συγκρίνεις το μεσημέρι πχ αν έχει φάει.Κανονικά στην έβδομη εβδομάδα θα πρέπει να κοπεί το πρωινό γεύμα και σιγά σιγά και το μεσημεριανό.Το βραδινό συνεχίζουμε να το δίνουμε. Αυτό βέβαια θα γίνει εφόσον το πουλί θα τρώει σιγά σιγά μόνο του.Αν τρώει λίγο θα μειώσεις τα γραμμάρια της φόρμουλας.Πάντα κάνουμε έλεγχο του βάρους.Εγώ έχω μια ζυγαριά κουζίνας για τα τρόφιμα και ελέγχω το βάρος του Πάρη.Αν δεν καταφέρεις τίποτα με το πιατάκι,θα του βάλεις ένα μπολάκι μπροστά του και όταν είναι να το ταΐσεις θα ρίξεις με τη σύριγγα λίγο στο πιατάκι.Δεν θα αργήσει να καταλάβει και θα φάει.Αν δεν το πλησιάσει θα του δώσεις με το δάχτυλό σου (προσοχή καθαρά χέρια κίνδυνος μολύνσεων.)Μπορείς στα τρόφιμα που θα του βάλεις να ρίξεις λίγη φόρμουλα επάνω.Βάλε του να δοκιμάζει εκτός από σπόρια ,καλαμπόκι ,διάφορα λαχανικά ψιλοκομμένα λίγη ποσότητα,φρούτα,καλαμπόκι, ράσε λίγο ρύζι μαύρο,μαλακό ψωμί ολικής αλέσεως,κεχρί σε τσαμπί.
Προσοχή στα τρόφιμα πολύ καλά πλυμένα και στεγνά τα λαχανικά.Δεν τα αφήνουμε όλη την ημέρα θα αλιωθούν.

Dream Syndicate
16-01-2010, 19:24
Τι κάνει το πεπε Σοφία έχουμε τίποτα νεότερο;

NaRkIssA
16-01-2010, 19:32
Οχι τιποτα νεοτερο.δειχνει να τραγανιζει την αβγοτροφη που του δινω μαζι με τους σπορους αλλα δεν ειδα να καθαριζει σπορους και να τους καταπινει.Του εδωσα κομματακια φρουτων ουτε αυτα εδωσε σημασια.Οποτε του τα αλεθω και του τα δινω με την συριγγα γιατι θελω να περνει βιταμινες.Η φορμουλα που του δινω εχει 7 δημητριακα μεσα οποτε μεχρι να φαει μονο ελπιζω να ειναι οκ. :dontknow:

NaRkIssA
18-01-2010, 16:35
εχθες το βραδυ γυριζαμε απο το εξοχικο. Το πεπε πεινουσε πολυ οποτε μπαινοντας στο σπιτι ετοιμασα αμεσως την τροφη.Την ανακατευα με ενα κουτακαλι ..οποτε εγινε κατι μαγικο ..το πεπε αρχισε να τρωει τροφη απο το κουταλακι.Σημερα το πρωι του την εβαλα στο πιατακι και ετρωγε μονο του απο εκει.Ειναι μια καλη αρχη νομιζω.Ελπιζω σε λιγο να καταφερει να φαει και σπορους
:dance: :bunny: :dance: :bunny:
:wave: :wave:
"fullyhappy" "fullyhappy" "fullyhappy"
:welldone: :welldone: :welldone:

vicky_ath
18-01-2010, 16:42
Μπραβο στο Πεπε!!!Κ εις ανωτερα!!! :welldone: :welldone:

alexandr0s
18-01-2010, 17:23
Μου αρέσει που το γράφεις το όνομά του σε ουδέτερο.."το πέπε" :lol:

douke-soula
18-01-2010, 18:35
μπραβο πεπε :dance: :dance: :dance:
μπραβο πεπε :bunny: :bunny: :bunny:
μπραβο πεπε :dance: :bunny: :dance: :bunny: :dance: :party:
αντε και απο αυριο φυστικι αιγινιτικο :lol: :lol: :lol:

Dream Syndicate
18-01-2010, 19:03
Αυτά είναι πολύ ωραία νέα.Προσοχή στο βάρος του. :wave:

NaRkIssA
18-01-2010, 20:52
Μου αρέσει που το γράφεις το όνομά του σε ουδέτερο.."το πέπε" :lol:

χαχαχα ειναι που δεν ειναι σιγουρο ακομα αν ειναι θηλυκο ή αρσενικο.Αλλα για να πω και την αληθεια μαρεσει οπως ακουγετε.Οταν ειχε γεννηθει το μωρο μου,η φιλη μου η Σουλα (Σουλα-Duke) το ειχε αποκαλεσει ετσι πρωτη φορα .."το πέπε εφαγε?κοιματε?" και ειχα σκασει στα γελια.Οποτε το καθιερώσαμε απο τοτε.Ας το χαρουμε οσο ακομα δεν ξερουμε το φυλο του.
Το πεπεεεεεεεεεεεεεεε μουυυυυυυυυυυυυ πολυυυ το αγαπωωωωωωω!!!!!
:lovebird: :lovebird: :lovebird: :lovebird:

NaRkIssA
22-01-2010, 20:46
μεγαλωσε το πεπε μου.. ειναι πλεον...2 μηνων
Εχουμε γεννεθλεια σημερα... :party: :party: :party:

douke-soula
22-01-2010, 20:58
ο Γιαννης θελει γλυκο :bunny: :bunny: :party: :party: :lovebird: :lovebird:
μου αρεσει που ειναι καμαρωτο καμαρωτο!!!!!! :lol: :lol:
μεγαλωνει το πεπε Σοφια μου μεγαλωνει
αντε να τα χιλιασει σε χρονια

vicky_ath
22-01-2010, 21:14
Να ζησετε!!! :star:

NaRkIssA
22-01-2010, 21:43
τουρτα για ολουυυυυυυυυυς !!!!! :bunny: :bunny: :lovebird: :party: :lovebird:

Niva2gr
03-02-2010, 22:37
Άχου, να σου ζήσει το μικρό! Πώς τα πάει τώρα με τα σπόρια;

NaRkIssA
04-02-2010, 09:30
Ευχαριστουμεεεεεε :bliss:
Το εβαλα με τους γονεις του μηπως και τους μιμηθει και φαει σπορους...
εχω δοκιμασει τα παντα.Και δεν θελω να το αφηνω ατελειωτες ωρες νηστικο.Τρωει αλεσμενα φρουτα και λαχανικα και φορμουλα...
Ειναι ζωιρουλι πανεξυπνο και το λιωνω στα φιλια (ασχετο) :lol: "fullyhappy"

fotis_k
05-02-2010, 14:49
Ευχαριστουμεεεεεε :bliss:
Το εβαλα με τους γονεις του μηπως και τους μιμηθει και φαει σπορους...
εχω δοκιμασει τα παντα.Και δεν θελω να το αφηνω ατελειωτες ωρες νηστικο.Τρωει αλεσμενα φρουτα και λαχανικα και φορμουλα...
Ειναι ζωιρουλι πανεξυπνο και το λιωνω στα φιλια (ασχετο) :lol: "fullyhappy"

Mηπως εχει καποιο προβλημα και δεν μπορει να φαει σπορια?Δεν ειναι φυσιολογικο να μην εχει απογαλακτιστει ακομα.

NaRkIssA
05-02-2010, 16:40
Τελικα το να βαλω το πεπε μαζι με τους γονεις του ηταν καλη ιδεα.Ειδε τον μπαμπα του να τρωει σπορους millet ,δοκιμασε και ξετρελαθηκε.οποτε εφαγε και εχθες και σημερα :wave: :wave: :bliss: :bliss: :wave: :wave: Ειχε τρελο κεφι μετα και παιζαμε την υπολοιπη μερα
Νομιζω οτι ετσι θα γινει και με ολα τα υπολοιπα.Ισως το πεπε τελικα να χρειαζοταν ερεθισματα απο τους γονεις του για να φαει σπορους.

Dream Syndicate
05-02-2010, 18:23
Τελικα το να βαλω το πεπε μαζι με τους γονεις του ηταν καλη ιδεα.Ειδε τον μπαμπα του να τρωει σπορους millet ,δοκιμασε και ξετρελαθηκε.οποτε εφαγε και εχθες και σημερα :wave: :wave: :bliss: :bliss: :wave: :wave: Ειχε τρελο κεφι μετα και παιζαμε την υπολοιπη μερα
Νομιζω οτι ετσι θα γινει και με ολα τα υπολοιπα.Ισως το πεπε τελικα να χρειαζοταν ερεθισματα απο τους γονεις του για να φαει σπορους.

Μπράβοοοοο αυτά είναι νέα.Θέλω νέες φωτό απο το πεπε. :pingu:

NaRkIssA
05-02-2010, 19:07

Μπράβοοοοο αυτά είναι νέα.Θέλω νέες φωτό απο το πεπε. :pingu:

θυμασε εκεινη την μικρη χνουδωτη πορτοκαλι μπαλιτσα???? κοιτα εδω πως εγινε !!!
:lol: :lol: :lol: :lol:

douke-soula
05-02-2010, 21:06
:lol: :lol: :lol: νομιζω οτι εγινε μια ΜΕΓΑΛΗ χνουδωτη μπαλιτσα :lol: :lol: :lol:
καλα μην φωναζεις .....εγινε μια μεγαλη χνουδωτη μπαλιτσα με τσουλουφι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
μπραβο πεπε να τρως ολους τους σπορους :welldone: :welldone: :welldone:

NaRkIssA
06-02-2010, 12:05
[quote="douke-soula"]:lol: :lol: :lol: νομιζω οτι εγινε μια ΜΕΓΑΛΗ χνουδωτη μπαλιτσα :lol: :lol: :lol:
καλα μην φωναζεις .....εγινε μια μεγαλη χνουδωτη μπαλιτσα με τσουλουφι :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
μπραβο πεπε να τρως ολους τους σπορους :welldone: :welldone: :welldone

χιχιχιχιχιχι δεν ειναι ενα μικρο μπισκοτακι?ολο κολπα μου κανει.κανει στρατηγικη
για το πως θα σκαρφαλωσει στον ωμο μου για να πιασει το σκουλαρικι που φοραω στη μυτη μου.οταν θελει κατι και πρεπει να σηκωθω για να του το δωσω , δαγκωνει το δαχτυλιδι μου και το τραβαει σαν να λεει "αντε σηκω , δωσετο μου",οταν του λεω γλυκολογα τεντωνεται και μου δινει φιλια στο στομα,σκιβει το κεφαλι του και ακουμπαει το ραμφος κατω για να του χαϊδεψω στο λεμουδακι του, μασουλαει την ουρα του μπαμπα του οταν εκεινος κοιματε.... :lol: :lol: :lol:
ποιος θα μου το ελεγε οτι ενα τοσο δα πλασματακι θα μου αλαζε τοσο πολυ την ζωη μου....

NaRkIssA
12-02-2010, 08:48
Το πεπε μετα το μπανιο του!!!
Ζαϊραααα θαρθω να σε κλεψω καποια βραδιααααα
απτην αγκαλιαααα του μαχαραγιαααααα....
:dance: :dance: :dance: :dance:
:lol: :lol: :lol: :lol:

alexandr0s
12-02-2010, 14:32
Καλά, αυτό το ΠΕΠΕ έχει κλέψει καρδιές... :lol:

NaRkIssA
12-02-2010, 14:43

αχαχαχαχαχαχα ειδες μωρε τι μωρο εχω εγω???

Dream Syndicate
12-02-2010, 15:38
Σοφία τρώει τώρα μόνο του;

alexandr0s
12-02-2010, 16:06

Ναί, αλλά και το δικό μου ΠΕΠΕ είναι στο δρόμο και έρχεται...το περιμένω :lol: :bliss:

NaRkIssA
12-02-2010, 17:23

τρωει απο εκεινους τους σπορους που ειναι σαν τσαμπια...mille καπως ετσι ειναι το ονομα τους.

NaRkIssA
12-02-2010, 17:24

Ναί, αλλά και το δικό μου ΠΕΠΕ είναι στο δρόμο και έρχεται...το περιμένω :lol: :bliss:

ΝΑΙΙΙΙΙ ΝΑΙΙΙΙ ΝΑΙΙΙΙΙ
:bliss:
τι καλα.... περιμενω νεα

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
12-02-2010, 20:38
Φίλη Σοφία βλέπω οτί το παπαγαλάκι σου προχωράει καλά. Μια ευχη σου δίνω: να ζήσεις να το χαίρεσαι και να περνάτε αξέχαστες στιγμές. ;-)

Niva2gr
12-02-2010, 23:06
Άχου, ένα όμορφο μωρό με πορτοκαλί μαγουλάκια!

Σοφία, νομίζω οτι βρήκες τον έρωτα της ζωής σου!

Dream Syndicate
12-02-2010, 23:42

τρωει απο εκεινους τους σπορους που ειναι σαν τσαμπια...mille καπως ετσι ειναι το ονομα τους.
Millet και είναι το κεχρί.

NaRkIssA
13-02-2010, 02:54
Άχου, ένα όμορφο μωρό με πορτοκαλί μαγουλάκια!

Σοφία, νομίζω οτι βρήκες τον έρωτα της ζωής σου!

εχω χασει τα μυαλα μου ..τι αλλο να πω??????
:bliss: :bliss: :bliss:

NaRkIssA
13-02-2010, 03:00

Millet και είναι το κεχρί.

δηλαδη εδω ειναι που παει "ο νους του στο κεχρι". :haha:
Ανακατευω μαζι και τους απλους τους σπορους και λιγη αβγοτροφη οποτε θα λογικα θα δοκιμαζει απο ολα.Σημερα εφαγε και βρασμενο κουνουπιδι.
ετρωγα και ζηλεψε. "fullyhappy"

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
13-02-2010, 14:34
Σοφία απο τα λεγόμενά σου ο παπαγάλος σου πηγαίνει από το καλό στο καλύτερο!!!!! ;-)

NaRkIssA
20-02-2010, 17:54
Το πέπε απεκτησε εναν καινουργιο φιλο...Τον πάμπλο.Ειναι 7 μηνων και τον αγορασε πριν ενα μηνα ο φιλος μου ο Τασος.Οταν ερχεται για καφεδακι τον φερνει παντα και ετσι τα δυο ζωντοβολα παιζουν ασταματητα :lol: :lol:
Σημερα τους φεραμε στο εξοχικο μας να ξεσκασουν λιγο μια και δουλευαν ολη την εβδομαδα (κανοντας σκανδαλιες . ζημιες , και τσακπινιες χιχι)

alexandr0s
20-02-2010, 18:51
Δέν είναι μόνο το Πέπε υπέροχο..αλλά και οι περιγραφές σου :lol:

NaRkIssA
20-02-2010, 18:58
Δέν είναι μόνο το Πέπε υπέροχο..αλλά και οι περιγραφές σου :lol:

χαχαχαχα :lol: :lol: με κανεις και κοκκινιζω

NaRkIssA
22-02-2010, 01:17
Η παρεα με τον Παμπλο -το κοκατιλ του φιλου μου του τασου- μας οφελεισε πολυ.Το πέπε τρωει πλεον ολα τα ειδη σπορων μιμουμενος τον φιλο του.Τους ειχαμε μαζι ολο το Σαββατοκυριακο περασαμε ολοι θαυμασια.Τους βγαλαμε και στο μπαλκονι και ακουγαν τα αλλα πουλια :lovebird: , παιζαν ασταματητα :-P , περναν υπνακους διπλα στην ξυλοσομπα :sleep: .Το πεπε εκανε και μονο του μπανιο για πρωτη φορα σε ενα μπολ με νερο που ειχα κοντα τους (ειμαστε καθαρα παιδια... τι κιαν βρεξαμε εναν τοπο?να ειναι καλα η Σοφια που τρεχει ολη μερα απο πισω μας :bliss: ) Ηταν ενα ομορφο Σαββατοκυριακο γεματο εκπληξεις και αλλαγες. ;-)

Dream Syndicate
22-02-2010, 22:41
Σοφία πολύ χαίρομαι για τον απογαλακτισμό του πεπε.Πες μας πόσων εβδομάδων είναι τώρα για να ξέρουμε.

NaRkIssA
22-02-2010, 22:56
Σοφία πολύ χαίρομαι για τον απογαλακτισμό του πεπε.Πες μας πόσων εβδομάδων είναι τώρα για να ξέρουμε.

Το πεπε στις 21 του μηνα εκλεισε τους 3 μηνες ζωης του.12 εβδομαδων λοιπον.
:bliss: :bliss: :bliss: :party: :bliss: :bliss: :bliss: :party:

Niva2gr
28-02-2010, 21:20
Πάντως εγώ βλέπω να γίνονται ζευγάρι και να σας το σκάνε στο τέλος! Φαίνονται οτι πέρασαν πολύ όμορφα μαζί!

NaRkIssA
01-03-2010, 16:49
το πρωτο gay cockatiel ζευγαρι θα ειναι χαχαχαχαχαχαχαχαχα
Περαν της πλακας περνανε πολυ καλα μαζι τα δυο μικρα.Παιζουν συνεχεια.Οι γονεις του πέπε δεν τον αφηνουν να παιξει μαζι τους.Σοβαρεψαν πολυ μετα την γεννηση του , οποτε με τον Πάμπλο βρηκε την χαρα του. :bliss:

alexandr0s
01-03-2010, 18:16
Με κολάζεις με αυτά που γράφεις..το Πέπε και το Πέπε και το Πέπε...Προχτές πήγα στο pet-shop που ψωνίζω, και είχε αρκετά cockatiel που κάποια ήταν ήδη ζευγάρια..ήμουν στο παρα πέντε να αγοράσω το ένα ζευγάρι :lol:

NaRkIssA
01-03-2010, 19:42
Με κολάζεις με αυτά που γράφεις..το Πέπε και το Πέπε και το Πέπε...Προχτές πήγα στο pet-shop που ψωνίζω, και είχε αρκετά cockatiel που κάποια ήταν ήδη ζευγάρια..ήμουν στο παρα πέντε να αγοράσω το ένα ζευγάρι :lol:

To πεπε :bliss:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

alexandr0s
01-03-2010, 19:58
Στο τέλος θα πάθουμε Πεπίτιδα :aaaah:

douke-soula
01-03-2010, 21:31
ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΘΩ ΠΕΠΙΤΙΔΑ
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

NaRkIssA
02-03-2010, 00:02
ΠΟΛΥΥΥΥΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΘΩ ΠΕΠΙΤΙΔΑ
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

'AXXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXXAXAXAXAXAXAXAXAXA
:aaaah: :aaaah: :aaaah: :aaaah: :aaaah: :aaaah: :aaaah:

NaRkIssA
05-03-2010, 14:40
εγω τον ηλιο τον εχω μεσα στο σπιτι μου...

alexandr0s
05-03-2010, 15:24
Πεπίνος

douke-soula
05-03-2010, 18:06
μην μας αλλαζεις το ονομα Αλεξανδρε
το ονομα ειναι ΠΕΠΕ ειτε ειναι αγορι
ειτε ειναι κοριτσι
η ηλιαχτιδα στην ζωη της Σοφιας

alexandr0s
05-03-2010, 18:17
Εμένα πάντως για Πεπίνος μου κάνει παρά για Πεπίνα :lol:

NaRkIssA
06-03-2010, 03:22
Ειναι το Πέπε... και αυτο θα μεινει.Ο ηλιος μου...
;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)