PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : ελπιζω να τα καταφερω αυτη τη φορα!!!

ΑΓΓΕΛΟΣ2
29-11-2009, 14:50
τα πρωτα πουλακια που ειχα ηταν μπατζι...απο τοτε..μεχρι και σημερα συνεχιζω να εχω μπατζι-οχι τα ιδια βεβαια-...ομως ποτε δεν κατορθωσα να αποκτισω μωρακια απο τα μπατζι μου...εχω βγαλει μωρα κοκατιλ-καναρινακια-ζαμπρακια...αλλα ποτε μπατζι...

το φθηνοπωρο εκανα μερικες αποπηρες...αλλα ουτε καν αυγα δεν ειδα...λογο μη σωστης οργανωσης...

ετσι...σημερα εφερα απο το υπογειο μια ζευγαρωστρα που ειχα...την επλινα...την εστισα και εβαλα μεσα τον νικολα και την πωλινα...που ειναι μαζι εδω και ενα χρονο...
απο σημερα αρχιζει προετοιμασια με βιταμηνες στο νερο και καθε μερα αυγουλακι βραστο...σε 10 περιπου μερες θα κρεμασω φωλια και ΕΛΠΙΖΩ αυτη τη φορα να χαρω και μωρα μπατζακια!!!

ετσι...απο αυτο το θεμα θα μου ευχηθητε καλη τυχη(κραταω παρουσιες :twisted: ) αλλα και θα ενημερωνεστε για την πορεια του ζευγαριου...
ισως δειτε και φωτογραφιες απο κιτρινο-πρασινα μωρα..ποιος ξερει...

mpikis
29-11-2009, 14:53
Αντε με το καλο φιλαρακο!!γιατι σε 10 μερες τη φωλιά???τουμπανιασε τα αυγο ρυθμισε και την διαρκεια της μερας και ειμαι σιγουρος θα δείς απογονους..αλλιως φερτα απο εδω στο master...χαχαχαχ!!!!

Niva2gr
29-11-2009, 14:54
Μακάρι να σου πάνε όλα καλά Άγγελε! Το ζεύγος σου είναι πολύ όμορφο και αγαπημένο! Και φυσικά περιμένω το θέμα να γεμίσει με φωτογραφίες απο μωρά μπατζόπουλα!

ΑΓΓΕΛΟΣ2
29-11-2009, 14:57
σε ποσες μερες θες εσυ φωλια?...

αν τα δω και ζευγαρωνουν κανονικα απο την 5η θα την βαλω τοτε...αλλα 10 μερες πιστευω ειναι καλα για να προστεθει η φωλια την καταλληλη στιγμη ωστε να κεντριση το ενδιαφερον της θηλυκιας!

να στε καλα παιδια για τις ευχες!!!

*για τους υπολιπους...πλακα εκανα με τις παρουσιες ε...δεν χρειζετε να απαντησετε ολοι απο τωρα :lol: ...

mpikis
29-11-2009, 15:01
φιλε εγω με το που ηρθαν τα κοκατιλ απο Αθηνα εβαλα με τη μια φωλια και κατευθειαν ερχησε το πανηγυρι...κανενα προβλημα κανενα jet lag...χαχαχα..αλλα θα μου πεις αλλο το κλιμα εδω...εκει στο βολο εισαστε λιγο ξενερωτοι..χαχαχα!!!

ΑΓΓΕΛΟΣ2
29-11-2009, 15:04
ε...αναλογα τα πουλια...
ο νικολα και τωρα να του καθοταν ετοιμος ειναι...η πωλινα ομως εχει αρχες...ετσι αϊντε ο...

vagelis76
29-11-2009, 16:17
θεέ του έρωτα "λαβωσε" με τα ερωτικα πυρα σου το ζευγαρακι του Άγγελου......
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
καλά ζευγαρώματα φίλε και αυγουλάκια με σπορο ετσι?

vas
29-11-2009, 16:39
:D :D
εγώ είμαι σίγουρη,πως αυτή τη φορά οι κόποι σου θα ανταμηφθούν!

ΑΓΓΕΛΟΣ2
29-11-2009, 17:18
να στε καλα παιδια!

ειναι και ατιμα πουλακια...αλλες φορες τρωνε το αυγουλακι τους...και αλλες(οπως τωρα πχ :roll: ) ουτε που το δινουν σημασια...

anatoly
29-11-2009, 17:24
καλη επιτυχια Αγγελε!

fotis_k
29-11-2009, 18:10
Παρων! :P Καλη επιτυχια Αγγελε και μην αφησεις μπακουρι την λευκη!

Στο μεταξυ κατεβα ξανα στο υπογειο και ανεβασε κανα κρεβατακι να σου ρθει ο Αλεξ να βαλει μπρος τα μπατζι να τρελλαθεις στα μωρα :lol:

Φάμπιο
29-11-2009, 18:45
Ευχομαι κι εγω καλη επιτυχια στα μπατζακια σου!!!!!!

Κι εννοειται οταν αρχιζουν να ξετσουμιζουν να τα κανεις ημερα!!!
Ειναιπολυ γλυκα τα ημερα μπατζακια!!!! :mrgreen:

ΑΓΓΕΛΟΣ2
30-11-2009, 14:05
σημερα ειναι οκ με το νεο τους κλουβακι...

φωτη ή θα την βαλω και αυτη μετα με τον νικολα...ή θα τις παρω ενα μπλε κυριο να εχει μονιμο δεσμο...

νικη θα τα ταϊζω εν μεροι...και πολλα χαδακια ενοειτε...δυστοιχος αποκληστικο δενμπορω λογο σχολειου...

maria ps
30-11-2009, 14:11
Άγγελε σου εύχομαι καλή επιτυχία!!!
Νομίζω οτι τα μπάτζις είναι πιο συντηριτικά δεν αλλάζουν εύκολα ταίρι σαν τα καναρίνια (και σαν τους ανθρώπους θα έλεγα) :)

mariah
02-12-2009, 21:35
Καλη επιτυχια Αγγελε!!!Περιμενουμε τα νεα σου!!

StaVr0sSS
02-12-2009, 22:40
Καλη επιτυχια Αγγελε...
Ευχομαι να δεις πολλα πολλα πανεμορφα budgiaκια... :lol:

ΑΓΓΕΛΟΣ2
03-12-2009, 08:48
Να στε καλα!χθες εφαγαν και λιγο αυγο!!1(μεγαλη προοδος :lol: )..τους αγορασ και μια φωλια και την ψεκασα απο τωρα για ψειρες ωστε να ξεμυρισει...σε λιγες μερες θα την κρεμασω στο κλουβι...

Ryu
03-12-2009, 14:47
σημερα ειναι οκ με το νεο τους κλουβακι...

φωτη ή θα την βαλω και αυτη μετα με τον νικολα...ή θα τις παρω ενα μπλε κυριο να εχει μονιμο δεσμο...

νικη θα τα ταϊζω εν μεροι...και πολλα χαδακια ενοειτε...δυστοιχος αποκληστικο δενμπορω λογο σχολειου...
μη χωρησειs το ζευγαρακι,ειναι κριμα.τα μπατζακια ειναι πολυ δεμενα με τα ταιρια τουs,ακομα κ αν δεν κανουν αυγα.
καλη επιτυχια και απο μενα!

ΑΓΓΕΛΟΣ2
03-12-2009, 18:57
ευχαριστω!!!

abscanary
03-12-2009, 19:03
Καλή τύχη Φίλε Άγγελε!
Υπομονή και καλούς απογόνους ;)

ΑΓΓΕΛΟΣ2
04-12-2009, 21:30
να σε καλα!!!

fotis_k
24-12-2009, 17:48
Aγγελε πως παει το εγχειρημα?Ειχαμε κανενα νεοτερο?

ΑΓΓΕΛΟΣ2
24-12-2009, 21:54
τα πουλακια γυρισαν παλι στην κλουβα χωρις φωλια...

1ον...δεν με βολευε καθολου η ζευγαρωστρα...οποτε θα ξαναεπιχειρισω με πολυ μεγαλυτερη υπομονη μολις παρω το καινουργιο τους κλουβι

2ον λυπομουν την τιφανη που ειχε κολισει στα καγκελα και φωναζε για παρεα

οποτε...θα ξανα ενημερωσω το θεμα μολις παρω τη κενουργια τους "κλουβα" και οταν θα μπουν πλεον 2 ζευγαρια για ζευγαρωμα....!