PDA

Εμφάνιση Πλήρους Έκδοσης : Αναζήτηση exact τροφης!

mpikis
03-11-2009, 12:02
Σαλόνικα...exact τροφη που θα βρούμε???στην Αθήνα 9 ευρω εδω σε ενα πετ που βρηκα 20 ευρω......τα συμπερασματα δικα σας.....Αντε για να ταισουμε τα κοκατιλακια μας!!!

ΑΓΓΕΛΟΣ2
03-11-2009, 13:37
οι τιμες πανε και ερχονται οντως....
εγω τωρα περνω στο μοναδικο που βρηκα στοβολο με 14 €..πρωτα ειχα παρει απο λαρισα με 17€...
αλλα αφου καταλαβεναν τι ηθελα παλι καλα λεω...γιατι οι περισσοτεροι μου ελεγαν για βρεγμενη αυγοτροφη..μεχρι και για κρεμα για μωρα...ανθρωπων ...

δεν ξερω που να βρεις...αλλα ελπιζω να βρεις ευκολα(και προσοχη στην ημερομηνια λυξης)

mpikis
03-11-2009, 14:13
Ειπαμε να υπαρχει διαφορα αλλα οχι και τόσο μεγάλη βρε παιδια....θέλω συγκεκριμενα exact..αλλίως μου έχουν πει απιστευτες συνταγες....
κρεμα για μωρα,
γαλα "νουνου" σε σκονη,
συνταγη με μελι, φρυγανια, μηλο, αυγο,
Δε λεω κάποιες στεκουν..αλλα πως τις προτείνεις σε ενα ατομο που δεν ξέρεις τι γνωσεις μπορεί να εχει απο πουλια...Μη κοιτας εγω που είμαι εκτροφεας και πολυταλαντος..μιλαω για τους απλους θνητους πελατές...χαχαχα

ΠΑΡΕΝΘΕΣΗ..παλίοτερα είχα κάνει μια τέτοια συνταγη σε ενα πιγκουινακι μου..ανοιξε το στομα να φαει..τρωει και μετα δε το ξανα ανοιξε......με κοιταει σα να μου λέει...τι Μ@@κια μου έδωσες να φάω....χαχαχαχαχαχα!!!

fotis_k
04-11-2009, 17:45
Εγω αν θυμαμαι καλα την exact την αγοραζω 14 ευρω.Παλια καπου στα 9 ευρω την ειχαν.Τωρα σου λενε κατσε μην ερθει ο θεσαλονικιος ο Αλεξ :mrgreen: ..Ας τις ακριβινουμε

mpikis
04-11-2009, 17:53
αχαχαχαχα...Ναι αλλα αυτος ειναι αλανι...δε γινεται να τον κοροιδεψεις.....χαχαχαχα!Εχε ι παντου cede...μου φαινεται θα καταληξω εκει...δε βρισκω πουθενα περαν αυτου του περιεργου...και δεν ειναι τα λεφτα εινια η κοροιδια..αλλιως θα πηγαινα να την παρω και τελος...αλλα οταν του λεω οτι την ψαχνω πολυ καιρο και δε βρηκα πουθενα σε κανενα πετ και μου λεει 20 ευρω...ε εκει....
Μου θυμιζει οταν εισαι βραδυ σε μια ερημικη τοποθεσια και θελεις να βρεις....."πατατακια"(λεμε τωρα) και βρισκεις μονο ενα περιπτερο και ο περιπτερας σε βλεπει ποσο θελεις τα "πατατακια" και σου λεει ....10 ευρω.....χαχαχαα..πιστευω θα εχει τυχει στους περισσοτερους.......
Υ.Γ: να διευκρινησω οτι δεν εισαι μονος... :P

Niva2gr
04-11-2009, 21:26
20 ευρώ;;;

Εδώ την βρήκα 9 ευρώ το κουτί, και ο κτηνίατρος μου έχει κρατήσει και το δεύτερο, γιατί ξέρει οτι μόνο εγώ είμαι αρκετά ψωνισμένη με τα πουλιά μου για να την πάρω!

Αν ήσουν πιο κοντά θα σου την έστελνα με ΚΤΕΛ.

maria ps
04-11-2009, 22:44
μαρία τρώνε τα κοκατίλς exact? (τα πέλετς δεν είναι?)γιατί εγώ τα δίνω στη ροζέλλα και μια φορά τα έβαλα στα κοκατίλ και ουτε που τ ακούμπησαν

Niva2gr
04-11-2009, 23:35
Εγώ μιλάω για την βασική Exact της Kaytee που είναι φόρμουλα για μωρά παπαγάλων. Την αγόρασα γιατί τα μπάτζι μου περιμένουν μωρά, και θέλω να είμαι έτοιμη για παν ενδεχόμενο, αλλά και γιατί είναι το καλύτερο συμπλήρωμα διατροφής για θηλυκά μπάτζι που επωάζουν και που ταΐζουν τα μικρά τους.

maria ps
04-11-2009, 23:43
α εντάξει συγγνώμη για το εμβόλιμο

mpikis
05-11-2009, 09:59
Πως παμε παιδια???εχετια βγει στους δρόμους εμαθα και ψάχνεται για τη τροφη...χαχαχαχα!!θα παω σε αυτον τον περιεργο παιδια στερευουν οι ελπιδες....

vagelis76
05-11-2009, 14:02
μπααααα κανένας δε φιλοτιμήθηκε να πάρει ενα κουτί και να σου το στείλει........
το απόγευμα θα πάω στο pet γιανα μου δωσει τιμη για ένα κλουβί που είδα προχτες σε προσπέκτους,θές να ρωτήσω αν έχει????(χλωμο βέβαια....εδώ κλουβί και παιχνίδια δεν έχει)

mpikis
05-11-2009, 14:27
Βαγγο σ'ευχαριστω πολυ!Εισαι λίγο μακρυα αλλα ρωτα αν θέλεις ετσι ενημερωτικα γιατι μου φαινεται απο την κρητη θα ψωνιζομαι..χαχαχ!!!ΝΑ σου ζήσει και το αδερφακι του βαφτιστηρα σου!!!!

vagelis76
05-11-2009, 19:51
Άλεξ μάντεψε.........τιμη για κλουβί δε μου είπε αλλα exact είχε.....(θα με τρελλάνει αυτό το pet)
λοιπόν 12.90e για σένα τον έμπειρο εκτροφέα!!!!!!!!!
όπου σε πιάσουν χαμός γίνεται στην αγορά....

mpikis
05-11-2009, 20:27
Το περιμενα...λεω σιγουρα θα έχει τοσο γκαντέμης που είμαι...οτι θέλουν κανουν φιλε!!!

melagio80
21-11-2009, 13:24
Αλεξανδρε μπορω να σου αγορασω και να σου στειλω εγω.
Εχω μαλιστα ενα κουτι,το ανοιξα για να δωσω στον μικρο αλλα δεν του
αρεσε κ ετσι μου εμεινε.
Εαν θελεις στειλε μου μην.Μπορω να σου στειλω και αυτη που εχω,εγω
δεν την χρειαζομαι.